Διοίκηση

Με τον νόμο Ν.4002/2011 (ΦΕΚ 180/22-8-2011 τ.Α’), τα Γυμναστήρια της Θεσσαλονίκης: Εθνικό Γυμναστήριο Μίκρας Θεσσαλονίκης, Αλεξάνδρειο Αθλητικό Μέλαθρο Θεσσαλονίκης, Εθνικό Ναυταθλητικό Κέντρο Θεσσαλονίκης (Εθνικό και Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο), Περιφερειακό Εθνικό Κέντρο Θεσσαλονίκης (ΕΑΚ Νεάπολης, ΕΑΚ Σταυρούπολης, ΕΑΚ Αμπελοκήπων και ΕΑΚ Ευόσμου), καταργήθηκαν ως αυτοτελή νομικά πρόσωπα και συγχωνεύθηκαν σε ένα νέο Ν.Π.Δ.Δ. με την επωνυμία «Εθνικά Αθλητικά Κέντρα Θεσσαλονίκης» και έδρα το Αλεξάνδρειο Αθλητικό Μέλαθρο.

Η Επιτροπή Διοίκησης του νέου φορέα αποτελείται από:

Πρόεδρος: Διονάς Γεώργιος – αναπληρωτής: Κυπάρος Αντώνιος

Αντιπρόεδρος: Κασιμάτης Γεώργιος – αναπληρωτής: Πετριτζίκης Απόστολος

Γραμματέας: Μαστροθύμιος Παναγιώτης – αναπληρωτής: Λυπηρίδης Βασίλειος

Ταμίας: Τριανταφυλλίδης Απόστολος – αναπληρωτής: Μαουσίδης Κυριάκος

Έφορος: Ακριτίδης Δημήτριος – αναπληρωτής: Χατζηγεωργίου Ιορδάνης

Μέλος: Ντόβολη Αποστολία – αναπληρωτής: Τσίκλη Βασιλική

Μέλος: Μανδραβέλη Ειρήνη - αναπληρωτής: Παρασκευαΐδου Χριστίνα

ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΩΝ Ε.Α.Κ.Θ.

19/10/2016 – 18/06/2017 :

Πρόεδρος: Σταμπουλής Χρήστος – αναπληρωτής: Αμπατζής Πέτρος

Αντιπρόεδρος: Κασιμάτης Γεώργιος – αναπληρωτής: Πάσχος Νικόλαος

Γραμματέας: Εμμανουήλ Άννα – αναπληρωτής: Τριανταφυλλίδης Απόστολος

Ταμίας: Ξιραφόπουλος Βασίλειος – αναπληρωτής: Ρωματζής Μιχάλης

Έφορος: Ακριτίδης Δημήτριος – αναπληρωτής: Δασύλλας Βύρωνας

Μέλος: Σαράφης Δημήτριος – αναπληρωτής: Μωυσιάδης Αναστάσιος

Μέλος: Διονάς Γεώργιος - αναπληρωτής: Νικολακόπουλος Νικόλαος

09/05/2015 – 18/10/2016 :

Πρόεδρος: Αμπατζάς Κωνσταντίνος – αναπληρωτής: Γρηγοριάδης Παύλος

Αντιπρόεδρος: Κασιμάτης Γεώργιος – αναπληρωτής: Τριανταφυλλίδης Απόστολος

Γραμματέας: Ακριτίδης Δημήτριος – αναπληρωτής: Μπάλτου Αθανάσιος

Ταμίας: Παπαδιδασκάλου Φιλώτας – αναπληρωτής: Κατσιάνης Αλέξανδρος

Έφορος: Παπαδημητρίου Κωνσταντίνος – αναπληρωτής: Αδαμίδης Αλέξανδρος

Μέλος: Γιαννίτση Αναστασία – αναπληρωτής: Ιωαννίδης Κωνσταντίνος

Μέλος: Σαράφης Δημήτριος

09/05/2013 – 08/05/2015 :

Πρόεδρος: Παπαγεωργίου Αθανάσιος – Παντελής

Αντιπρόεδρος: Χαριτωνίδης Κωνσταντίνος

Γραμματέας: Παπαδόπουλος Ελευθέριος

Ταμίας: Χατζηδημητρίου Μαρία

Έφορος: Δαρνάκας Δημήτρης

Μέλος: Φούτζηλας Φώτιος

Μέλος: Τσίντζιλης Γεώργιος

25/11/2011 – 08/05/2013 :

Πρόεδρος: Χαριτωνίδης Κωνσταντίνος

Αντιπρόεδρος: Μεντηλίδης Νικόλαος

Γραμματέας: Παπαδόπουλος Ελευθέριος

Ταμίας: Αλεξίου Σεραφείμ

Έφορος: Πουρπουλάκης Αριστείδης

Μέλος: Παπαβασιλείου Γεώργιος

Μέλος: Πετρίδης Πέτρος

Ε.Α.Κ.Θ. © 2016 • Privacy Policy